countdown.jpg

In asteptarea ploii

COUNTDOWN TO THE RAINS

In sudul Parcului National Lungawa din Zambia, sunt ultimele saptamani de anotimp uscat. Un rau este singura sursa de apa, iar tentatiile sunt mari.

Lei, leoparzi, hipopotamo, crocodili, vulturi si hiene stau laolalta in timp ce animalele ierbivore nu au de ales decat sa vina sa bea apa din zonele periculoase, facand din ele insele tinte usor de atins.

Acest documentar urmareste ultima perioada dinaintea sezonului ploios, tranzitia dramatica de la un anotimp la altul.

Te-ar putea interesa si:
22.000 de animale îngrijite! În culisele celui mai important centru de reabilitare a animalelor sălbatice
Biodiversitatea zonei Snagov, subiectul zilei la Digi Animal Club. Președintele Fundației Snagov, detalii despre rezervația naturală
Din viata pumelor

Partenerii noștri

Pui de focă/ Freepik

Momentul când un pui de focă dă buzna într-un pub din Noua Zeelandă. Angajații au crezut inițial că e un câine

Clienții unui pub din Richmond, Noua Zeelandă, au avut parte de o scenă demnă de un film de comedie...