Un piton-tapet a fost gasit teafar si nevatamat la mai bine de doua luni dupa ce a evadat dintr-o locuinta din orasul australian Adelaide, relateaza luni DPA, potrivit Agerpres.
Jamie, un exemplar de piton-tapet de doi metri a disparut in luna august cand s-a strecurat afara printr-o gaura din plasa impotriva insectelor.
Proprietarii lui Jamie, Samantha Evins si fiul sau in varsta de 18 ani, Lachie, l-au cautat zile in sir. De asemenea, ei au distribuit afise cu imaginea animalului insotite de cuvintele "piton disparut" si de o scurta descriere in care era infatisat drept "docil si prietenos".
Citeste continuarea pe digi24.ro
- Te-ar putea interesa si:
- Metoda ingenioasă prin care un bărbat a îndepărtat o cobră de pe un ied: „E incredibil cum animalul nu se mișcă”
- Cum arată șarpele cu două capete care a supraviețuit miraculos. Zeke și Angel au uimit o lume întreagă
- Momentul când un aligator de 2 metri intră în casa unui cuplu din Florida: „Trebuie să mă ocup de asta azi?”