Trei pui de muflon şi un viţeluş din specia Dexter au devenit noii locatari ai Grădinii Zoologice din Sibiu, după ce s-au născut aici în urmă cu o săptămână, a anunţat, marţi, Primăria pe pagina de Facebook.
"Vă invităm la o plimbare în Grădina Zoologică din Sibiu. Dacă veţi veni aici în aceste zile veţi avea ocazia să fiţi printre primii vizitatori care fac cunoştinţă cu noii locatari ai Zoo Sibiu: trei pui de muflon şi un viţeluş din specia Dexter, cu toţii născuţi aici în urmă cu o săptămână", se arată în anunţul publicat de Primăria Municipiului Sibiu, potrivit Agerpres.
Potrivit sursei citate, "Ferma Animalelor rămâne o mare atracţie pentru cei mici pentru că pot interacţiona cu animalele domestice de aici: găini, fazani, gâşte, raţe, capre, oi, vaci pitice şi ponei."
Animalele de la Zoo Sibiu pot fi vizitate zilnic, între orele 9,30 - 18,30, cu acces pe la poarta principală, şi între 10,00 - 18,00 la poarta doi, cea dinspre cartierul Valea Aurie.
- Te-ar putea interesa si:
- Animal misterios surprins în Florida. Cum apare creatura pe camerele de supraveghere
- Cum a încercat un bărbat să ascundă o broască țestoasă de securitatea aeroportului din Newark: „Era înfășurată într-un prosop”
- Momentul când o cățelușă imploră ajutor după ce puiul ei a fost lovit de o mașină: „A fost prima dată când s-a apropiat de un om”