Casa noua pentru Paco, puiul de leu salvat in Timisoara si gazduit timp de 4 luni de gradina zoologica din oras. El va trai de acum incolo la Targu-Mures, unde conditiile sunt mult mai bune si are trei parteneri de joaca - feline de varsta lui.
Puiul de leu a ajuns la Gradina Zoologica din Timisoara in urma cu 4 luni, dupa ce oamenii legii au prins doi tineri care incercau sa-l vanda, intr-o parcare. A primit rapid un nume - „Paco”, de la pacoste.
Carmina Semenea, reprezentant Gradina Zoo Timisoara: In prima perioada cand a ajuns la noi, bineinteles fiind un bebe, a fost hranit exclusiv cu lapte, am avut pe cineva care ne-a adus lapte de capra pe care il amestecam cu lapte special pentru pisici ca sa fie un pic mai consistent.
Citeste continuarea si vezi imaginile cu Paco pe digi24.ro
- Te-ar putea interesa si:
- O premieră în Europa. Un exemplar rar de tatu albinos a venit pe lume la o grădină zoologică din Franţa. „Am fost foarte surprinși”
- Imagini adorabile cu doi urși polari care se tăvălesc în zăpadă. Răsfățul primit de la o gradină zoologică din Praga
- Momentul când o zebră a scăpat din ţarcul său de la Grădina Zoologică din Belgrad. Trei persoane au fost rănite