Invitatul emisiunii Digi Animal Club din 13 octombrie este Alexandru Isac (Bengamoon - Bengalcat.ro - Bengalcat4you.com), crescător de pisici bengaleze.
Pisicile bengaleze sunt nişte leoparzi în miniatură. Sunt frumoase, extrem de atletice şi agile, dar şi elegante. Femelele se caracterizează prin delicatețe, de la nas la ochi sau la blănița lor foarte fină.
Masculii se remarcă prin masivitate. În funcția de linia din care provin aceștia pot avea între 5,5 kg și 10 kg, pe când femelele au între 3,5 și 6.5 kg. Astfel, un mascul bengalez poate să fie dublu ca o femelă.
Și cum e la modă să mergi cu câinele sau cu pisica din dotare la tot felul de sedințe foto, vorba aia, ”o fotografie face cât o mie de cuvinte”, vom vedea și cum decurge o sedință foto alături de Tina, pet fotograf!
Mai multe detalii, sâmbătă, la ora 13:00, la Digi Animal Club!
- Te-ar putea interesa si:
- Viața cu Malinois la un alt nivel: ”Te bucuri de un apus de soare sau te plimbi în picioarele goale când roua încă e pe iarbă”
- Despre fotografia wildlife: ”Poate fi un drum cu sens unic. E un drog”
- ”Au apărut în baletul Lacul Lebedelor. Zece ani de zile au fost pe scena Operei Române din București”